12 TYPŮ „JAK ŽÍT SAMI SE SEBOU A V SOULADU SE SVÝM OKOLÍM“ OD KAROLINY

by Karolína

Také někdy máte pocit, že vaše okolí vás ovlivňuje příliš? Někdy je moc těžké odpustit, najít pokoru, naučit se vážit si drobností a změnit hodnoty. Lehko se to řekne, hůře se to dělá. Co by se ještě musí stát než pochopíme? Jakou zpětnou vazbu musím získat, abych prozřela? Nejtěžší je pochopení a přijetí toho, že za mnoho věcí si mohu sama. Od dětství (kdy mne sice ovlivňovali rodiče a škola) si nesu raneček až do dospělosti. Jestli chci mít stále ty věci v ranečku, ty samé věci, které se mi tam válí desítky let, budu je tam mít. Když je nevyndám, ty věci se nevypaří do vzduchu. Musím raneček rozvázat a vyndat a vložit nové věci, které se mi líbí. Ale tím to nekončí. Jako terapeut a především člověk vím, že nastávají fáze tzv. cykly. Tyto cykly nás ovlivňují, ovlivňují naší energii. Záleží na tom, jak je naše energie silná. Jak dlouho jsme schopní ubránit se? A zase naopak. Je naprostá nepropustnost v pořádku? Vždyť musíme být otevření okolí, vnímat svět a lidi, snažit se jim porozumět… Vždy je to otázka dlouhodobé práce, ale nestačí jen vědomí, že to DĚLÁTE PRO SEBE, ale že to děláte rádi. Baví vás to. Obohacuje vás to a i když to bude občas nepříjemné, vy CHCETE…

To, co ke mě přichází přes meditaci od Boha a ze zkušeností Vám posílám pár typů, jak žít sami se sebou a zvládnout tuhle dobu:

 1. Uvědomte si, že nejste výkonný počítač a přestaňte si hrát na stále výkonného robota. Máte své pocity, potřeby a slabosti. Laskavě se s nimi seznamte a přestaňte si neustále hrát na hrdinu. Začněte s upřimností. Místo: Jsem pracovně vytížená.. Přiznat jen: Promiň, ale dneska lenoším a nikam se mi nechce.
 2. Postavte se k zrcadlu, podívejte se na sebe a přijímejte se. Postupně kousíček po kousíčku, naučte se hledět si do očí. Uvědomte si, jak jste unikátní. Jste takový jací jste. Milujte se za to. Pokud vám na sobě něco nevyhovuje, zkuste to pomalu změnit. Ale neustálé zdůrazňování, že jste tlustá nebo že máte křivý nos či oči od sebe je povrchní stejně tak jako přehánění vlastní důležitosti. Milujte své tělo a pak můžete provádět drobné úpravy, uvidíte, že to půjde snadněji.
 3. Je fajn, že chcete změnu, ale TO NESTAČÍ! Uvědomění je skvělá věc v případě, že skutečně chcete a začnete KONAT. Poslechněte svůj vnitřní hlas a začněte plánovat. Pro sebe, proto, co vám pomůže. Např. konzultace s léčitelem, terapeutem, cvičení atd.
 4. Základ úspěchu je vytrvat. Doporučuji si vyzkoušet více věcí a procítit to, co vám sedí. Pokud chcete více pohybu, ale chodit do fitka je pro vás za trest, VYKAŠLETE SE NA TO! To, co dělá 90% lidí z vaší firmy nemusíte kopírovat jako ovce vy. Zkuste třeba pravidelné procházky, zkuste své aktivity propojit s něčím příjemným (např. aktivity spojené s kamarádem, manželem…). Když se do něčeho nutíte a nebaví vás to, brzy toho necháte!
 5. Důležitá je kombinace psychické i fyzické aktivity a podpory. Již staré kultury věděli, že základem úspěchu je umět se zklidnit A poradit se s někým nezúčastněným. Existovali šamani, léčitelé kmene, kněží, kteří sloužili i jako terapeuti. Horlivost je vrtkavá. Oblíbená věta dneška: ,, Nemám čas.“ Určitě jí slýcháte často. Ano, musíme se přizpůsobit době a měli bychom rozvíjet sami sebe a starat se o svou rodinu. Přesto pokud si nastavím do hlavy, že něco MUSÍM, aby NĚCO ZA TO BYLO…(tuším že něco podobného řekl už Jarda Dušek), tak pak budete skutečně psychicky vysátí a unavení. Můžete chodit na řízené meditace, relaxace, na jógu. PRAVIDELNĚ! Nejsou to vyhozené peníze. Investujete do vašeho duševního zdraví!
 6. Vnímání svých potřeb je určitě důležitá věc v našem životě. Ale kolik berete ohledů na ostatní? Co pokora? Co si pod tímto pojmem představujete? Respektujete druhé? Dokážete lidem nezištně pomoci? Nebo pak pomáháte s tím, že vám MUSÍ něco vrátit a když se tak neděje, zuříte. Nebo pro jistotu nepomáháte vůbec, protože kdysi vám někdo ublížil? Pokud jste zjistili, že ve vašem okolí se nachází člověk, který vám bere více než chcete dávat, dejte mu to najevo. Hrozí ztráta kamarádů.. Ale na druhou stranu, vážně byste o ně stáli?
 7. Naučte se delegovat. Ať už v rodině nebo v jakémkoliv vztahu. Vy přeci nemusíte všechno zařizovat, každého vyslechnout, kdykoliv má potřebu a vždy se přizpůsobit. Nastavte si hranice pro sebe i pro druhé. Např. Ráda s tebou pojedu na výlet, ale tentokrát plánuješ ty  Naučte se věnovat sami sobě.
 8. Chovat se k druhým slušně, přesto věcně. V poslední době mám tak trochu pocit, že mizí slušnost. Možná je to určitá póza, ale žijeme ve společnosti a měli bychom mít k sobě úctu. Poděkovat, poprosit je základem dobrých vztahů. Brát ohledy také na city druhých je správné. Tím neříkám, že si máte nechat všechno líbit, přesto každé sdělení druhého člověka o něčem vypovídá. I za tím sdělení je nějaký pocit toho druhého. I on má právo na názor. Přemýšlejte o tom.
 9. Poučme se z věcí minulých, ale nežijme minulostí. Jestli máte mnoho věcí nevyřešených, proberte to s někým komu důvěřujete nebo zajděte k odborníkovi a snažte se to vyřešit. Minulost vás může stahovat neustále dolů. Když nenalezneme příčinu, nesmíříme se s ní, nemůžeme postupovat vpřed.
 10. Když něco nechcete, řekněte NE. Podejte vysvětlení, stůjte si za tím. Pokud svůj postoj změníte, můžete to znovu probrat. Mlčení, nereagování či vztek je špatný vyjednávač.
 11. Naučte se ventilovat své emoce. Máte na ně právo! Ventilujte je co nejdříve, ať vyčistíte krční čakru. Přesto křik na druhé lidi ve vaší blízkosti není řešením, ten druhý vás stejně neposlouchá a když už se stane a neudržíte se, omluvte se (jste taky jenom člověk). Přiznáním vlastní chyby pomůžete nejen sobě, ale i vašemu vztahu.
 12. Pracujte s intuicí. Dokáže nás navést správným směrem. I když se nám některé kroky mohou zdát nelogické… Nemusíte je chápat hned, pochopíte později. Někdy moc přemýšlíme a tím si velmi komplikujeme život.

Tvarová symbolika je koučovací metoda s vizualizací, která vás dokáže nasměrovat na cestu k vašemu cíli. Najít příčiny, prožít je, nastavit si vlastní postoje a uvědomit si svou osobnost. Mít kamarády, kteří vás vyslechnou je dar, přesto chrlit na ně pokaždé své starosti není nic příjemného. Zajít k nestrannému terapeutovi se vyplatí. Pomohu vám uspořádat si život dle vašich představ a VÁŽENÍ O TOM TO JE!

Mnoho zdaru a vnitřní síly

Karolina váš terapeut a léčitel 

Jdi zpět

Přidat komentář