Proč je důležité flirtovat?

by Karolína

Flirtování je důležité pro nás samotné, pro naše pocity, prostě proto, abychom se cítili šťastní. Naše energie září, pokud se cítíme sebevědomě a spokojeně.

Velmi rozšířeným omylem je, že flirtování má pokaždé něco znamenat. Nemusí. Flirtováním neoslovujeme, ale působíme na ostatní sympaticky. Považujme flirtování za způsob, aby nás ostatní dobře přijali. Ať už flirtujeme za účelem toho, že se nám někdo líbí, anebo prostě jen proto, že máme dobrou náladu.

Když se podíváme do historie, pravidla flirtování byla jednoduchá. Úkolem ženy totiž bylo působit na muže natolik zajímavě, aby ho to přivedlo na myšlenku se o ni ucházet. Úkolem muže bylo dvořit se ženě tak, aby ho nakonec vyslyšela.

Pojďme si ještě jednou ujasnit určitá pravidla. Nevnímejte flirtování jako balení. To by mohlo být velmi důležité pravidlo číslo jedna. Flirtujte kvůli sobě samotným, ne kvůli vašemu okolí. Zbavíte se pak případného stresu, či zklamání. Chcete přeci svému protějšku pouze opětovat nějaké gesto, úsměv či kompliment.

Jdete po ulici a někdo se vám líbí? Usmějte se na něj. Přiměřený úsměv mile překvapí. Co můžete získat na oplátku je jeho úsměv. Dáte někomu najevo, že se vám líbí. A to je přeci skvělé. Budete mít lepší náladu! A to za to stojí!

Ve flirtování jde především o jisté sexuální napětí ve vzduchu, o mrknutí, o kompliment, o naznačení možnosti, že se nám druhá osoba líbí.

příjemný kontakt ———> příjemný rozhovor————> balení

Příjemný rozhovor vzniká mezi dvěma lidmi, jejichž pohlaví hraje vedlejší roli. Jde o příjemnou atmosféru. Často se stává, že narazíte na lidi, kterým povolání ukládá příliš formální nebo bezpohlavní vystupování. Je to však nezbytně nutné? Ti všichni by byli opravdu horšími právníky, lékaři, vědci, kdyby využívali trochu šarmu?

Můj chirurg je starší pán, který není můj typ. Přesto se mnou flirtuje. Je mi tím velmi sympatický a ty jeho vtípky a pomrkávání mi pomáhají překonat bolest, kterou mi způsobuje jehla píchaná do jizvy. Jsem mu vděčná, že odvádí mou pozornost jinam. Přesto nepůsobí vulgárně. Přispívá to k budování vztahu mezi lékařem a pacientem, protože můj strach z lékařů způsobuje, že ráda zapomínám na pravidelné kontroly.

 

Příjemný kontakt často nechtěně vzniká u osob, které si své sexuality nejsou vědomy, nebo které si něco, jako například sexuální přitažlivost vůbec nepřipouští.

Jak to vidím já?

Jděte do toho! Přitom flirtování podporuje ženskou a mužskou energii. Mnoho žen řeší otázku vzhledu a myslí se, že krásná žena je úspěšná žena. Vždy tomu tak není. Ale ano, dámy. Proč?

Velkou roli hraje vaše sebevědomí. Pokud se vám podaří se na svět usmívat a flirtovat, začnete být pro svět přitažlivější. Tím nechci říct, že není nutné o sebe pečovat. Pokud však budete působit sympaticky a upřimně, lidé vás budou mít rádi a především se snadněji seznámíte. Pak není důležité jestli máte pár kilo na víc nebo křivý nos. Vaše energie bude mít pozitivní náboj a vy se budete cítit šťastnější. Stejné pravidlo platí i pro muže. Budou si více věřit, časem se uvolní a budou působit na své okolí přirozeným a vyrovnaným dojmem. Proto bude přitahovat lidi, kteří budou jeho zrcadlem.

Zdroje: Nina Deissler (Jak flirtovat), V rytmu duše

Jdi zpět

Přidat komentář