Rodinné konstelace - vztahová přitažlivost

Datum: 18.6.2020

Čas: od 17:00 do 21:00 (dejte si časovou rezervu, alespoň půl hodinky, kdyby bylo nutné prodloužení)

Místo: Mrázková 5, Černý Most

Příspěvek: 690 Kč

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Maximální kapacita 8 účastníků. Vhodné pro muže i ženy.

 

Téma partnerské konstelace:

Vztahová přitažlivost (mužsko - ženské principy)

 

Proč stále přitahujeme do svého života stejné typy lidí/partnerů?

Jste sami a máte pocit, že nemůžete najít vhodný protějšek, i když po tom toužíte?

Zažíváte krátkodobé známosti, které nikam nevedou?

Chybí vám důvěra ve vztahu?

Cítíte se osamělí?

Máte pocit, že s partnery nemůžete mluvit otevřeně a pravdivě?

Prožíváte ve vztahu stereotyp?

Trápí vás silné emoce?

 

Co je konstelace a jakým způsobem provázím?

 

Konstelace dělám již řadu let, jen je propojuji s jinými technikami a vedením na seminářích a dalších akcích. Používám je jako nástroj k poznání a uvědomění i léčení a uzdravování. Součástí individuální terapie je také konstelační technika. Již delší dobu dostávám impulsy vytvořit skupinové konstelace zvlášť jako samostatný program. Nyní cítím čas je použít jako samostatný  a účinný nástroj pro osobní rozvoj.

Propojuji konstelační techniky s mými osobními zkušenostmi z terapií či rituálů. Některá pravidla se mohou od klasických konstelací lišit. Více dávám prostor pro dokončování situací nebo alespoň dorovnání do jejich přijatelné emocionální roviny. Platí též, že v jednoduchosti je nejen krása, ale i síla. Intuitivní vedení a empatický přístup je samozřejmostí. Vnímám a vidím energie - i na této úrovni s tím pracuji a podporuji průběh.

V rodinných či vztahových osudech se některé příběhy (respektive vzorce chování) opakují. Pokud jsou podobnosti v příbězích nápadné, mohou se jejich aktéři ptát po příčině. Rodinné (partnerské a jiné) konstelace odpovídají na tuto potřebu a nabízejí jeden z pohledů na nevědomou dynamiku příběhů.

Technika konstelací spočívá v sestavení jakéhosi „modelu“ rodiny, vztahu nebo jiného systému ze „zástupců“ vybraných z ostatních účastníků semináře.

Klient terapeutovi popíše podstatu problému, který ho na konstelace přivedl. Terapeut klientovi navrhne, kteří lidé z jeho příběhu by měli v konstelaci vystupovat, a klient si mezi účastníky semináře vybere takové zástupce skutečných osob, kteří mu dotyčné pocitově nejvíc připomínají. Nebo dovolí, aby si účastníci sami zvolili, zda cítí propojení s postavou daného zástupce.

Od chvíle, kdy zástupci zaujmou své pozice, se u nich začínají projevovat charakteristické pocitové reakce. Jejich pocity v konstelaci jsou překvapivě autentické a silné. Konstelace umožňují spatřit situaci v její podstatě a často vynesou na světlo skrytou dynamiku systému. Tento jev je základem metody.

To jsou všeobecné informace.

Těším se na Vás...

 

 

 

Umístění: Černý Most, Praha

Jdi zpět